Haber

Sekapark gün gibi aydınlanacak

Enerji tasarrufu için 460 adet aydınlatma direğinin dikileceği Sekapark geceleri daha canlı ve renkli olacak.

Dekoratif aydınlatma direkleri ile şehrin dört bir yanını renk cümbüşü yaşanan mekanlara çeviren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, estetik dokunuşlarını sürdürüyor. Kocaeli’nin 12 ilçesinde saygın alanlar yaratmak için kolları sıvayan Büyükşehir, Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biri olan Sekapark’ta da görsel bir şölen sunacak.

 

ENERJİ TASARRUFU SAĞLANACAK

Sekapark’ta mevcut 420 direği de söken Büyükşehir, ilave direklerle birlikte 460 yeni direk ve 820 nema soketli armatürle akıllı aydınlatma sisteminin üretimine başladı. Yeni aydınlatma sistemi, güç tasarrufu sağlarken daha fazla ışık fırsatı sağlayacak. Kocaelililerin ilk adresi Sekapark, akşamları daha da keyifli olacak. Eski direkler, güç verimliliği sağlanarak şehrin farklı noktalarında kullanılacak.

 

460 DİREK VE 820 ARMATÜR

Büyükşehir, akıllı şehir aydınlatma çalışmaları kapsamında Sekapark’ta ekonomik ömrünü tamamlamış 420 adet direk söküyor. Bu değişiklik yapılırken ilave direklerle birlikte 460 adet yeni direk ve 820 adet nema soketli armatür ile akıllı aydınlatma sistemi yapılmıştır.

 

UZAKTAN KONTROL EDİLECEK

Akıllı aydınlatma ile armatürler uzaktan açılıp kapatılabilecek, farklı kademelerde aydınlatılabilecek, akım-güç-konum-arıza durumu gibi bilgilere ulaşılabilecek. Tüm bu parametreler cep telefonlarında, tabletlerde ve bilgisayarlarda bulunacak mid-face programı ile izlenecek ve kontrol edilecektir.

 

SÖKÜLMÜŞ OLAN POSTLAR TEKRAR KULLANILACAKTIR

Öte yandan 420 adet demonte direkten kullanılabilecek olanlar ise projelendirilerek Kocaeli’nin farklı noktalarında kullanılacak. Bu sayede eski direkler geri dönüşüme kazandırılacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu