Haber

Trendyolgo İşçileri Maslak’ta Eylemde: “Direnerek Kazanacağız. Sefalet zamsını reddediyoruz”

TrendyolGo’da kurye olarak çalışan işçiler; bugün Ankara, İstanbul ve İzmir’de çalışma ve yaşam koşullarının iyileştirilmesini talep eden bir hareket yaptı. Trendyol İşçi Komitesi taleplerini “Sefalet zammını reddediyoruz. Paket başına ücretlere zam yapın. Ateşli saatler çalışma zorunluluğuna hayır. Mola hakkı. Akaryakıt giderleri karşılansın” şeklinde sıraladı.

TrendyolGo’da kurye olarak çalışan işçiler; Akaryakıt giderlerinin karşılanması, paket başına fiyat artışı ve kırılma hakkı gibi talepleri için bugün Ankara, İstanbul ve İzmir’de harekete geçti. İstanbul Alibeyköy şubesinden “Yoksulluk maaşını reddediyoruz” diyen kuryelerin başlattığı eylem, Maslak’taki genel müdürlük önüne kadar devam etti.

Umut-Sen’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Haklarımızı almak için plazalarınızın önüne geldik, yoksa yakacağız! TrendyolGo çalışanları, Maslak’ta Trendyol Genel Müdürlüğü önünde artan sefalet ve sömürüye karşı birlikte direniyor. Direnerek kazanacağız!” söylendi.

Trendyol İşçi Komitesi ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Direnerek kazanacağız! Taleplerimiz; Sefalet artışını reddediyoruz! Paket başına ücretler artırılsın! alevli saatler! Mola hakkı! Akaryakıt giderleri karşılansın” dedi.

“30 PAKETLE EVİME DÖNDÜĞÜMDE CEBİMDE MİNMUM OLARAK 1300 TL OLSUN İSTİYORUM”

Trendyol İşçi Komitesi’nin paylaştığı videoda, bir personel tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Arkadaşlar hepimizin ortak bir amacı var. Şartlar düzelsin istiyoruz, insani kurallarla çalışarak cebimize para girsin istiyoruz. İlk gün hiçbirimiz örgütlenmeden geldik buraya nasıl geldik. ?Şimdi üzüldük.Hep bize her şey daha güzel olacak diyorlardı ve aslında hiçbir şey yapmıyorlardı.Dün ne yaptık zam açıklandı taa Maslak’a kadar birbirimize örgütlenmeden geldik sonra ne oldu? Artık bir değişiklik yapabileceğimize inandığımız için sayımız arttı.Neden hemen kalkıp konuşmadık?Çünkü dün ne istediğimizi bir an önce ortaya koymaya çalıştık.25-26 puan.Değil sanıyorsun. ama dün bölge temsilcileriyle yazdığımız unsurları tartıştık hangilerini sunabiliriz hangilerini sunamayız.Kolayca söyleyeyim buraya gelmemizin asıl sebebi paraydı.Çıksak çıksak, 10 saat dışarıda kalıyoruz, istersen umurumda değil Bana bir ikramiye ver. Ancak 30 paketle evime döndüğümde cebimde en az 1300 TL olsun istiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu