Ekonomi

SEC, karantina endişeleri nedeniyle Bitcoin ETF onayları konusunda kararla karşı karşıya

WASHINGTON – ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi (SEC), birkaç spot Bitcoin ETF başvurusunun onaylanmasını değerlendirdiği için kripto para piyasasında potansiyel olarak tarih yazmanın eşiğinde. Bu hafta Pazar gününden itibaren SEC’in sekiz günlük sıkı bir süre içinde bu finansal ürünler için 12 başvuruya karar vermesi bekleniyor.

Finans camiası durumu yakından izliyor ve sektör gözlemcisi Nate Geraci, SEC’in yaklaşan kararlarının değerini vurguluyor. SEC’in adaleti sağlamak ve piyasa manipülasyonu iddialarından kaçınmak için toplu onayları tercih edebileceğini öne sürüyorlar; bu da Bitcoin’in ana akım finansal hizmetlere entegre edilmesinde geniş kapsamlı sonuçlara yol açabilir.

İhraççıların son başvuru tarihi Perşembe günü olup, geç başvurular dikkate alınmayacaktır. Bu potansiyel onayların zamanlaması, geleneksel finansal kanallar aracılığıyla daha geniş yatırımcı erişimini mümkün kılacaktır. Bitcoin’indeğerini önemli ölçüde artırabilecekleri için kritik öneme sahiptirler.

Ancak beklenen bu kararların üzerinde, çözülmemiş siyasi sorunlar nedeniyle ABD hükümetinin kapatılması tehdidi beliriyor. Bir kapatma meydana gelirse, SEC’in belirli işlevleri de dahil olmak üzere gerekli olmayan hizmetler kesintiye uğrayabilir. Bu, Bitcoin ETF’leri gibi finansal araçlara ilişkin önemli kararların geciktirilmesi riskini yaratır.

Perşembe gününden itibaren Hashdex, Franklin Templeton ve Global X gibi şirketlerin başvuruları için kamuya açık görüş dönemleri açık olacak. Bu dönemler onay için zaman çizelgesini Ocak 2024’e kadar uzatabilir. SEC’in ayrıca Ark Invest’in yerini belirlemek için 10 Ocak 2024’e kadar süresi var. Bitcoin ETF başvurusu ancak o zamana kadar dokuz başvuruyu daha onaylayabilirdi.

Bu kararlar, kripto pazarındaki gelecekteki finansal araçlar için değerli bir emsal oluşturacak. Bu değerli anın ortasında Cryptopolitan.com, verilen bilgilerin alım satım tavsiyesi olarak değerlendirilmemesi gerektiğini hatırlattı.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

habersaricam.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu