Ekonomi

Deprem bölgesindeki zincir marketlerden bedava ürünler

Deprem bölgesine tırlarla acil durum malzemesi gönderdiklerini açıklayan BİM, güvenlik güçlerinin gözetiminde bölgedeki 100’ü aşkın mağazada depremzedelere temel ihtiyaç malzemelerinin ücretsiz olarak dağıtıldığını duyurdu.

BİM’den yapılan açıklamada, “BİM’in resmi kurumlarla iş birliği içinde 20 binin üzerinde battaniye, tek ve çift kişilik yorgan, binlerce yorgan, battaniye, atkı, bere, eldiven, sweatshirt, polar, kışlık oduncu gömleği, ayakkabı, Yetişkinler için alt ve üst yapağı, kazak ve ısıtıcılardan oluşan 100 bine yakın ihtiyaç malzemesini tırlarla bölgeye gönderdik. Ayrıca AFAD aracılığıyla afet bölgesindeki depolardan temel ihtiyaç maddelerinin sevkiyatı devam ediyor.”

Açıklamada, çok sayıda BİM çalışanının hayatını kaybettiği, 60’tan fazla çalışanın ise halen enkaz altında kurtarılmayı beklediği belirtildi.

Şok’tan gıda ve saflık ürünü

Şok Marketler, tüm afet bölgelerindeki çok sayıda mağazada ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve temiz ürünleri ücretsiz olarak dağıttığını da sosyal medya hesabından duyurdu.

dikiliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu